wtorek, 5 maja 2015

A czy Ty się odważysz?

Witajcie moi drodzy!
Wiosna to zawsze dla mnie czas pewnych przemyśleń i obudzenia się z zimowego zastoju. Też tak macie?

Ostatnie wydarzenia, nowe znajomości, spotkania, doprowadziły do tego, że zaczęłam się zastanawiać. Co się zmieniło? Czy osiągnęłam to co chciałam? Czy ten maj jest inny od poprzedniego? Jeżeli nie, co mnie powstrzymało?


Czy Wy przypadkiem też tak nie macie, że na każdy pomysł i marzenie macie sto wymówek?
Otóż w naturze człowieka naturalną rzeczą jest się zastanawiać, wahać się i bać. Każde działanie niesie za sobą ryzyko, uda mi się i pociągnie to za sobą lawinę skutków, które już nie pozwolą mi na to, abym się zatrzymała. Cele będą coraz wyższe, a droga do pokonania coraz trudniejsza.  Z każdym dniem jednak, z każdym wysiłkiem będę bliżej marzenia, aż go osiągnę. A co wtedy gdy już marzenie stanie się rzeczywistością? Znajdę kolejne! A jeśli nie uda mi się, co jeśli inni będą się śmiać, lub nazwą mnie głupią? Nie słuchaj ich! Nie przejmuj się! Osoba wartościowa, mądra, która zauważy, że się potknąłeś pomoże Ci wstać. Jeśli powiesz coś nie mądrego ona Ci wytłumaczy błąd, pozwoli Ci abyś się nie zatrzymywał i doceni to, że próbujesz.
Jednak co wtedy, gdy wybiorę strach? Nic się nie stanie. W dosłownym tego słowa znaczeniu! Nic się nie zmieni. Marzenie się nie spełni. Niczego się nie nauczysz. A droga do sukces wciąż będzie w tym samym miejscu co rok wcześniej. Pojawia się jednak pytanie: Czy każda wartościowa osoba musi odnosić sukces? Odpowiedź jest bardzo prosta- Tak! Tylko każda z tych osób będzie ten cel miała inny.
Niezdecydowanie z czasem zmienia się w decyzję. Kiedy trzeba dokonać wyboru, a tego nie robisz, to wciąż doko­nu­jesz wyboru. Niechęć do podejmowania śmiałych decyzji sprawia, że stajesz się wyłącznie obserwatorem własnego życia.
Czy nie warto podjąć decyzję i walczyć z własnymi lękami, niż do końca żałować, że nie wykorzystało się szans które powstały na naszej drodze? Niektóre działania aby widzieć rezultat wymagają dużo czasu, zastanów się jednak czy to jest naprawdę problem? Czas przecież i tak mija.
Jeśli spotkasz na swojej drodze osobę i jej pomysł wydaje się być szalony pamiętaj o jednym: wszyscy Ci którzy dziś nazywani są najbogatszymi ludźmi na świecie oraz ludźmi sukcesu, kiedyś byli wyśmiewanymi szaleńcami!


Jeżeli nie chcesz, aby następny maj znów nie różnił się niczym od poprzedniego zacznij swoją drogę po marzenia już dziś! Ja właśnie stawiam swoje pierwsze kroki na drodze do celu. Czy Ty też odważysz się dołączyć do mnie? 
Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam.
Justyna.

2 komentarze:

  1. Zawsze życzę ludziom marzeń. Dążenia do ich spełnienia, i żeby pojawiały się nowe. Bo dzięki nim życie ma sens. Powodzenia w pokonywaniu swoich słabości! :) (Mon Ski)

    OdpowiedzUsuń
  2. Życie bez mazreń i celów nie można nazwać życiem tylko wegetacją. Trzeba do czegoś dążyć, chyba nie ma człowieka który by zmierzał do nikąd. Natomiast tak jak napisałaś trzeba walczyć o swoje. "Życie to ostry miecz na którym napisano : Kochaj, Walcz i Cierp"...

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Siostry Dają Radę , Blogger