czwartek, 25 sierpnia 2016

ZAGADKI OBRAZKOWE- "RE, RE, KUM, KUM" I "HIP, HIP, HURA" !!!

Witajcie Kochani!!!
Dziś mam dla Was recenzje Zagadek obrazkowych Kapitana Nauki, które możecie wygrać w naszym konkursie wakacyjnym. "Re, re, kum, kum" i "Hip, hip, hura" to dwie książeczki edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku 2-3 latka.


Zagadki obrazkowe od Kapitana Nauki uczą logicznego myślenia, spostrzegawczości, dokonywania wyborów, rozpoznawania kierunków oraz wielkości. Oprócz nauki dostarczają mnóstwa zabawy, z nimi nie sposób się nudzić. A dzięki wygodnemu formatowi, można zabrać je ze sobą wszędzie np, w poczekalni u lekarza czy podczas podróży idealnie znajdą one zastosowanie i sprawią, że wasze szkraby nie będą narzekać na brak atrakcji. 


"Re, re, kum, kum" to 200 zagadek o zwierzętach w roli głównej. Piękne, kolorowe ilustracje z pewnością przykują wzrok każdego dziecka. Moja Oliwia bardzo polubiła te zagadki ponieważ lubi misie, pieski i króliczki, a przy okazji naszej zabawy z "Re, re, kum, kum" nauczyła się kilku nowych nazw zwierząt. Jeśli i wasze dzieci chciały by po zgadywać co je królik? gdzie mieszka wiewiórka? które zwierzę nie śpi w nocy? co je dzik? To te zagadki na pewno są dla nich. 


"Hip, hip, hura" to książeczka edukacyjna zawierająca 200 różnych zagadek o codziennych sytuacjach np. kto nazbierał więcej grzybów? który but nie ma pary? gdzie mieszka Indianin?. Zabawne ilustracje, poziom trudności dostosowany do wieku dziecka, nauka oraz godziny zabawy to wszystko w jednym małym pudełku.


W swojej kolekcji Oliwia posiada już kilka zestawów zagadek od Kapitana Nauki, tym bardziej ucieszyła się na widok kolejnych. I tak jak przy tamtych zagadkach chętnie po nie sięga i nie ma trudności z odpowiedziami na zadane pytania. To świetna zabawa dla nas obu, ja mogę spędzić z nią czas a ona rozwija swoje umiejętności, kreatywność, ćwiczy mowę i swoją spostrzegawczość oraz obie doskonale się przy tym bawimy. 


Jeśli ktoś z Was chciałby takie zagadki dla swoich dzieci to zapraszam na nasz konkurs, który trwa jeszcze tylko do poniedziałku, a jeśli ktoś chciałby od razu je zakupić to zapraszamy na stronę Kapitana Nauki, na której oprócz wspomnianych zagadek, znajdziecie mnóstwo edukacyjnych propozycji dla dzieci w każdym wieku. 


A może są tu rodzice, których dzieci posiadają już "Re, re, kum, kum" i "Hip, hip, hura"? Jakie jest wasze zdanie na temat tych zagadek obrazkowych? Czy wasze maluchy, tak jak moja Oliwka, pokochały je? Chętnie poznam wasze opinie :)A tym czasem zmykam poczynić dalsze przygotowania do soboty, a Was zostawiam z recenzją oraz konkursem, ślijcie fotki i wygrywajcie fantastyczne nagrody :)


Buziaki/Kasia


9 komentarzy:

 1. Super zdjęcia, świetny post i bardzo fajne zagadki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takich zagadek nie mamy, ale myślę, że moi chłopcy bardzo by je polubili :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zagadki super, a ja nabędę i dla starszych i wykorzystam na warsztatach. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiamy czuczu. Zagadki mają jeden maknament tą sróbkę które moje dzieci rozmontowują z prędkością światła. Jednak są z nami w każdej podróży i w leniwe popołudnia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow ! Super! Zabawa przez nauke to cos co stram sie praktykowac od malenkosci :D

  OdpowiedzUsuń
 6. I pomyśleć, że kiedyś sama byłam zmuszona robić takie zagadki obrazkowe dla dzieci, a dziś od razu piękne gotowce. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Siostry Dają Radę , Blogger