poniedziałek, 5 stycznia 2015

Dbanie o ogród nie tylko wiosną!

Kochani, specjalnie dla Was zaczynamy na naszym blogu nowy wątek a mianowicie kilka porad, pomysłów i instrukcji jak dbać o swój ogródek przez cały rok aby zachwycał i sprawiał przyjemność.

Coraz częściej wszyscy stawiamy na odpoczynek na świeżym powietrzu we własnym zaciszu, który sprawia przyjemność gdy spędzamy na nim aktywnie i gdy oddajemy się tylko błogiemu lenistwu.
No to zaczynamy....
Styczeń: w przypadku spodziewanych większych mrozów , zwłaszcza przy małej ilości śniegu sprawdzamy zimowe okrycia. Jeżeli trzeba powiększamy kopczyki z torfu lub kory, załóżmy dodatkową warstwę agrowłókniny, papieru falistego, juty lub słomy. Do zabezpieczania roślin nie nadaje się folia. Pod nią w słoneczny dzień tkanki szybko się nagrzewają a nocą przemarzają.
Przy intensywnych opadach śniegu regularnie usuwajmy śnieg z drzew i krzewów aby nie dopuścić do uszkodzeń spowodowanych nadmiernym obciążeniem. Iglaki o kolumnowym pokroju związujemy sznurkiem aby zapobiec zdeformowaniu ich pokroju pod wpływem ciężaru śniegu.
Z ziemi nie usuwajmy śniegu gdyż  stanowi on izolację przed zimnem.
Bielenie drzew...
Styczeń to czas bielenia drzew. Silne mrozy nocą i ostre słońce w dzień ( zwłaszcza od południowej strony) narażają na uszkodzenia kory i komórek drzewa.
Bielenie pomaga zniwelować różnicę temperatur.
Bielimy pnie drzew i nasady grubszych konarów.
Zabieg wykonujemy mlekiem wapiennym, zrobionym z 2 kg wapna palonego na 10 l wody.
Najlepiej tą czynność wykonać na początku miesiąca.

Pozdrawiam Justyna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siostry Dają Radę , Blogger