poniedziałek, 21 grudnia 2015

iFiszki Kids- nie oderwiesz dziecka od nauki angielskiego!

Witajcie Kochani!!!
Chyba każde dziecko w dobie XXI wieku uwielbia smartfony, tablety czy laptopy i jak wiadomo, wszystko co z umiarem i pod kontrolą rodziców jest dobre. Dlatego dziś chciałabym Was zaprosić na recenzję mobilnej aplikacji do nauki języka angielskiego dla najmłodszych iFiszki Kids, którą miałam okazję testować wraz z córką dzięki znanemu już nam Wydawnictwu Edgard.iFiszki Kids pobiera się przez AppStore lub Google Play, zależy to od systemu operacyjnego w naszym mobilnym urządzeniu. Proces instalacji trwa dość krótko i nie jest skomplikowany.
Aplikacja składa się z pięciu gier w 30 grupach tematycznych : - Ciało - Zabawki - Liczby - Cechy - Rodzina - Dom - Owoce - Warzywa - Kolory - Zwierzęta - Pogoda - Jedzenie - Mój dzień - Co robię? (czasowniki) - Ubrania - Szkoła - Pokój - Zawody - Sport - Nastrój - Wakacje - Miasto - Czas - Liczby II - Gdzie to jest? (przyimki) - Narodowości - Wygląd - Hobby - Instrumenty - Święta.
Na wstępie do dyspozycji mamy darmowy pakiet startowy z kategorii : Body, Toys, Numbers oraz Features. Inne pakiety są do wykupienia, za moim zdaniem bardzo niską cenę, można wykupić pojedyncze pakiety bądź zestawy.


Charakterystyka gier:
- Dopasuj słówko
Na ekranie pojawia się obrazek i cztery słówka. Należy zaznaczyć słówko pasujące do obrazka.
- Dopasuj obrazek
Na ekranie pojawia się słówko i cztery obrazki do wyboru. Należy zaznaczyć obrazek pasujący do słówka.
- Co słyszysz?
Na ekranie pojawiają się cztery obrazki, jednocześnie odtwarza się nagranie angielskiego słówka, pasującego do jednego z obrazków. Należy zaznaczyć odpowiedni obrazek.
- Słuchaj i szukaj
Na ekranie pojawiają się cztery obrazki, jednocześnie w dowolnej kolejności odtwarzają się nagrania przypisane do poszczególnych obrazków. Należy zaznaczać obrazki w odpowiedniej kolejności – zgodnie z kolejnością nagrań.
- Połącz pary
Na ekranie pojawiają się trzy słówka i tyle samo obrazków – należy połączyć je w pary.


Aby przybliżyć Wam działanie aplikacji oraz opcje gier zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku zamieszczonego poniżej. 


iFiszki oprócz gier posiada również opcje NAUKA, w której słuchamy słówek wypowiadanych przez angielskiego lektora.


Aplikacja jest naprawdę wspaniała, posiada kolorowe, zabawne obrazki, które przykują wzrok każdego dziecka, po każdej rozegranej grze otrzymuję się puchary w wynikiem, jest to taka swego rodzaju nagroda dla dziecka, która mobilizuje go do dalszej nauki i osiągania lepszych wyników aby otrzymać coraz to więcej orderów.


Muszę przyznać, że byłam zaskoczona, tym, że moja córka tak polubiła iFiszki,i mimo iż nie zna jeszcze wielu słów po angielsku to z moją pomocą świetnie radziła sobie z rozwiązywaniem zadań. Myślę, że z biegiem czasu aplikacja ta pozwoli Oliwce nauczyć się nowych słów przy okazji świetnie się przy tym bawiąc.Nasza ogólna ocena to 10/10, iFiszki Kids naprawdę przypadły nam do gustu i nie ma dnia w którym Olisia nie poprosiła by o włączenie gry. A ja wcale jej się nie dziwie bo aplikacja jest bardzo przydatna do nauki języka angielskiego. Kolorowe ilustracje, nagrania profesjonalnych lektorów, nauka poprawnej wymowy i pisowni słów, gry które rozwijają umiejętność rozumienia ze słuchu oraz ćwiczą pamięć wzrokową to wszystko znajdziecie w mobilnej aplikacji iFiszki Kids. Jak widzicie Kochani urządzenia mobilne mogą służyć naszym dzieciom nie tylko do oglądania bajek ale przede wszystkim do nauki. Dlatego drodzy rodzice zachęcam Was do pobrania aplikacji iFiszki Kids aby w pomóc swojemu dziecku odkryć, że nauka poprzez zabawę jest wspaniała i przynosi niesamowite rezultaty. 
A może ktoś z Was zna już tą aplikację? Jakie są Wasze opinie na jej temat? Chętnie poczytamy wasze komentarze.
Na zakończenie chciałam serdecznie podziękować Wydawnictwu Edgard za możliwość testowania iFiszek Kids  a Was moi drodzy raz jeszcze zapraszam na stronę Wydawnictwa gdzie oprócz wspomnianej aplikacji znajdziecie mnóstwo książek, audiobooków, publikacji multimedialnych do nauki języków obcych. 

Trzymajcie się ciepło.
Buziaki/ Kasia


2 komentarze:

  1. Extra i to normalnie na tableta można ściągnąć?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak jak najbardziej :) dla systemu Android w Google Play a dla iOS w AppStore :)

      Usuń

Copyright © 2016 Siostry Dają Radę , Blogger