poniedziałek, 26 października 2015

Zabawa w czytanie czyli karty obrazkowe Kapitan Nauka!!!

Witajcie Kochani!!!
Dziś chciałabym Was i wasze dzieci zaprosić na recenzję kart obrazkowych z serii "Angielski dla malucha", które otrzymałyśmy od Kapitan Nauka. Zestawy takich kart możecie wygrać w naszym urodzinowym konkursie. 


Seria Karty obrazkowe to unikalny pakiet (karty + poradnik), który służy do wczesnej edukacji najmłodszych (dzieci od 1. do 3. roku życia).
Zestaw trwałych, usztywnionych kart obrazkowych służy do kreatywnej nauki i zabawy w czytanie. Karty są doskonałym wstępem do wczesnej edukacji. Angielski dla malucha to zestaw 4 części : Kolory, Pierwsze słowa, Zwierzęta, Owoce i warzywa.


Do testowania otrzymałyśmy dwa pudełka kart kolory oraz pierwsze słowa. W pudełku znajdziemy 17 usztywnionych i starannie wykonanych kart z rysunkami oraz ich nazwą po angielsku a z drugiej strony karty jest powtórzony duży napis oraz Poradnik dla opiekunów w którym znajdziemy wskazówki jak korzystać z kart, pomysły na dodatkowe gry i zabawy oraz listę wszystkich słówek z tłumaczeniem i wymową.Karty Pierwsze słowa to podstawowe angielskie wyrazy opisujące przedmioty, osoby i czynności z najbliższego otoczenia. Rysunki są proste, kolorowe i starannie wykonane wg mnie idealne dla dzieci już od 2 roku życia. 

Podstawowym przesłaniem tych kart jest nauka poprzez zabawę i tak, też je wykorzystywałyśmy z moją córką. Na początku czytałam jej słowa po angielsku i tłumaczyłam co dane słowo oznacza a jej zadaniem było znaleźć w pokoju dany przedmiot lub osobę, która znajdowała się na karcie. Muszę przyznać,że moja Oliwka jak na 2 latka mało mówi, jednak ku mojemu zaskoczeniu dzięki tym kartom nauczyła się mówić "baby" oraz "bus", co mnie akurat bardzo cieszy bo po polsku nie potrafi wymówić tych słów. Oliwka bardzo chętnie sama sięga po pudełko kartami i pokazuję abyśmy się razem pobawiły, wyciąga karty i kosz zabawek na środek pokoju, ma na tyle dobrą pamięć, że już nawet bez mojego czytania wie jakie przedmioty będą nam potrzebne do zabawy.


Karty obrazkowe kolory jak sama nazwa wskazuję pomagają w nauczyć dziecko kolorów w języku angielskim. Z jednej strony karty jest pokazany dany kolor wraz nazwą a na odwrocie karty pokazany jest przedmiot w danym kolorze.


Dzięki tym kartom moja córka nauczyła się trzech nowych kolorów, a mianowicie błękitny, złoty i srebrny. Do tej pory miała problem z ich odróżnieniem a karty jej w tym pomogły. Teraz tylko potrzeba czasu aby nauczyła się je wymawiać.


Podsumowując moją recenzje o kartach obrazkowych "Angielski dla malucha" daje tym kartom ocenę 10/10. Według mnie są rewelacyjne, pomagają dziecku poznać nowe przedmioty i kolory, nauczyć podstawowych słów w języku angielskim a do tego kolorowe, przejrzyste rysunki idealnie działają na najważniejszy zmysł dzieci czyli wzrok. 
Moja córeczka bardzo lubi bawić się tymi kartami i dlatego postanowiłam zakupić jej jeszcze dwa inne zestawy Kapitana Nauki a mianowicie "Dźwięki" i "Emocje", i jestem przekonana, że to nie ostatni nasz zakup z tej serii, ponieważ nauka poprzez zabawę to dla nas idealny pomysł na spędzanie wspólnych dni.


A czy ktoś z Was zna te karty? Jaka jest Wasza opinia na ich temat? Pomogły waszym dzieciom nauczyć się nowych słów?
A może ktoś z Was miałby ochotę przekonać się czy i waszym dzieciom przypadną do gustu karty obrazkowe? to zapraszam do przejrzenia oferty Kapitana Nauki

Buziaki/Kasia

4 komentarze:

 1. Świetne karty nie posiadamy ale chętnie bym skorzystała z takich :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są naprawdę rewelacyjne, szczerze polecam

   Usuń
 2. Niestety rowniez nie posiadamy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To trzeba to nadrobić ;) bo karty naprawdę są super. Kapitan Nauka ma w swojej oferty takie karty dla dzieci w różnym przedziale wiekowym

   Usuń

Copyright © 2016 Siostry Dają Radę , Blogger