wtorek, 18 sierpnia 2015

52 Zmiany " Zmień swoje życie tydzień po tygodniu"- Leo Babauta

Witajcie.
Dziś mam dla Was recenzję książki otrzymanej od wydawnictwa IUVI.
To książka o 52 zmianach, które można wprowadzać w ciągu roku do swojego życia, po jednej na tydzień.
Nie jest przeznaczona do czytania od razu w całości. Zamiast tego proponuję ją przejrzeć, a następnie otwierać raz na tydzień i koncentrować się na jednym krótkim rozdziale. Będziemy to nazywać jednozadaniowością.
Nie musicie wprowadzać wszystkich opisanych tu zmian. Możesz swobodnie wybrać 10 albo 20, skupić się na nich i coś z nich wybrać na dwa, trzy tygodnie. Możesz wybrać 12 i wprowadzać nową co miesiąc.
Nie wszystkie 52 zmiany będą odpowiednie dla każdego. Niektórzy nie mają długów, wiec rozdziały o pieniądzach nie będą im potrzebne. Jeżeli z jakiegoś powodu któraś propozycja ci nie pasuje, wybierz inną albo zrób sobie przerwę.
Twórcą książki jest Leo Babauta. Możecie go znać z bloga: Zen Habits. Jest autorem jednego z najpopularniejszych blogów na świecie. Leo to osoba która pisze między innymi o prostocie, wyrabianiu nawyków i minimalizmie. Publikuje książki i e-booki.  Wraz z żoną i sześciorgiem dzieci mieszka w San Francisco.
Co czyni go osobą odpowiednią do napisania tej książki? W skrócie: zmienił swoje życie, przyjmując pewne proste zasady. Nauczył się, jak wprowadzać zmiany i dobrze się przy tym bawić.
Zmiany które są opisane w tej książce nie są sposobem na poprawę życia. To nie jest podręcznik samodoskonalenia. To jest podręcznik do eksperymentowania. Laboratorium zmian. Sposób na eksplorację samego siebie, na odkrywanie, co działa na ciebie lepiej, na opuszczenie strefy komfortu, na naukę wprowadzania zmian i dobre samopoczucie w związku z nimi. I to jest właśnie najważniejsze: by się nauczyć, jak dobrze czuć się ze zmianą.
To książka o tym, jak żyć życiem, które da ci największe poczucie spełnienia i pomoże ci pomagać światu- żyć pełniej i żyć teraźniejszością.
Pozwólcie, że podam Wam kilka przykładów zmian z tej książki:
Medytuj
ZMIANA: Znajdź spokojne miejsce i usiądź na dwie minuty, koncentrując się na oddechu. To prosta forma medytacji.
DLACZEGO: Medytacja jest sposobem na praktykowanie uważności, którą to umiejętność możesz wprowadzić do swojego życia. Kiedy jesteś uważny, żyjesz teraźniejszością. Jesteś bardziej świadomy swojego ciała, swoich myśli, reakcji emocjonalnych i ludzi, z którymi się komunikujesz. Jesteś mniej zestresowany i spokojniejszy. Jesteś obecny we wszystkim co robisz.
Wdzięczność
ZMIANA: Każdego dnia praktykuj rytuał wdzięczności.
DLACZEGO: Wdzięczność to jeden z lepszych sposobów na to, by odnaleźć zadowolenie. Często bywamy rozczarowani naszym życiem, pragniemy więcej, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele posiadamy. Zamiast skupić się na tym, czego nie masz bądź wdzięczny za niezwykłe dary, które otrzymujesz: ukochanych ludzi i proste przyjemności, zdrowie i wzrok, muzykę i książki, naturę i piękno, zdolności twórcze... Bądź wdzięczny każdego dnia.
Wdzięczność przypomina o pozytywnych rzeczach w twoim życiu. Sprawia, że czujesz się szczęśliwy w towarzystwie innych osób, niezależnie od tego, czy to twoi bliscy, czy po prostu ktoś nieznajomy, kto okazał ci życzliwość.
Pod każdą zmianą znajdziecie informacje i cenne wskazówki jak je wprowadzić w życie oraz miejsce na wasze uwagi i notatki. To tylko dwie zmiany, które podałam Wam jako przykład, a jak już wcześniej napisałam jest ich aż 52. Jeżeli chcecie je poznać to koniecznie sięgnijcie po tą książkę.


Czujesz, że życie wymknęło ci się  spod kontroli?
Że obowiązki i kłopoty zabrały ci całą radość?
Że twoje życie to rollercoaster i gonisz nie wiadomo za czym, a prawdziwy cel ciągle ci umyka?
ZATRZYMAJ SIĘ!
Ta książka to bilet do laboratorium zmian. W kolejnych krokach zobaczysz, jak odkrywać, co cię motywuje i pozwala rozwinąć skrzydła, uwalniając od ograniczeń.
A co najważniejsze: wreszcie przyjmiesz do wiadomości, ze jesteś wystarczająco dobry już teraz.

Oczywiście możesz żyć dalej jak dotychczas, jednak czy nie chciałbyś aby w twoim życiu zmieniło się coś na lepsze? Świata nie jesteśmy wstanie zmienić w dzień lub tydzień, jednak możemy zacząć od siebie i naszego postrzegania na świat. 

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć pozwól aby ta książka była twoim przewodnikiem. Możesz oczywiście posłuchać swoich znajomych, którzy powiedzą, że to głupie, że ci się nie uda. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz im pokazać, że się mylili. Ja w ciebie wierze i autor tej książki też. Wystarczy abyś ty teraz uwierzył w siebie.
Zacznij zmiany w swoim życiu już dziś. Bo jak nie dziś to kiedy? Już bardziej gotowy nie będziesz.
Szczerze polecam tą książkę.
Pozdrawiam Justyna. 

2 komentarze:

  1. Chyba sięgnę po tę książkę :) kiedys juz zamierzałam, ale zrezygnowałam. Nie wydaje mi się jakaś wspaniała, ale jednak może coś z tego spotkania wyniknie...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Serdecznie polecam przeczytać całą książkę, a następnie wybrać tylko te zmiany, które wydają nam się odpowiednie i zastosować :) Za niedługo pojawi się recenzja kolejnej książki wzbogacającej rozwój osobisty :) Pozdrawiam

      Usuń

Copyright © 2016 Siostry Dają Radę , Blogger