niedziela, 27 września 2015

IZA SKABEK DLA DZIECI!!!

Witajcie Kochani!!!
Chciałabym Was dziś zaprosić na recenzje książeczek dla dzieci, które otrzymałyśmy od Izy Skabek ze specjalną dedykacją dla Oliwci. 
Kilka słów o autorce:
Iza Skabek jest autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Jest tłumaczką z języka dziecięcego na dorosły i odwrotnie. W grudniu 2013 roku wydała dwa debiutanckie tomiki wierszy dla dzieci "Na początku" i "Wierszykowo", w kolejnych latach ukazały się drukiem opowiadania z serii "GabaGada" oraz "OloOlog", a także dwa tomiki alfabetów, pt. "Zooalfabet" i "Alfabet owocowo-warzywny".


Książeczki bardzo przypadły do gustu córce jak również i mnie. Książeczki maja bardzo ładną szatę graficzna, każdy obrazek jest bardzo miły dla oka i przykuwa uwagę nawet dorosłego. 
ZOOalfabet


Ilustracje do tek książki stworzył Marek Regner, znajdziemy w niej wierszyki rymowane o zwierzątkach takich jak rekin, owca, jeż, pelikan i wiele wiele innych. Każdy wierszyk składa się z 4 wersów, które dla starszego dziecka będą łatwe do zapamiętania. 


Moja córcia bardzo polubiła ta książeczkę i bardzo często każe abym jej ją czytała, wymyśliła dzięki tej książeczce zabawę, ja czytam jej wierszyk o danym zwierzątku a ona wśród swoich zabawek pokazuję o którym zwierzątku jest mowa.


ZOOALFABET II


Jest to druga książeczka o zwierzątkach jednak rożni się ona od poprzedniej tym, że wierszyki w niej zawarte pomagają poznawać litery i głoski oraz służą do gimnastyki języka. 

"Czy czajki tańczą czaczę?
Czy kiedyś to zobaczę, 
jak czajek kilka par,
roztoczy czaczy czar?"


Choć Oliwka jeszcze nie wszystkie słowa jest w stanie zrozumieć to bardzo chętnie słucha, kiedy jej czytam i próbuje naśladować nowe głoski.
Myślę, że ta książeczka może dostarczyć nie tylko dobrej zabawy ale również i dużo nauki.


OWOCE I WARZYWA


Ostatnią książeczką którą otrzymałyśmy od autorki jest kolorowanka pt. Owoce i warzywa. I to był strzał w dziesiątkę dla Oliwki, bardzo cieszyła się, że mogła po swojemu pokolorować swoja książeczkę. Pokazywałam jej dany owoc czy warzywo i ona jego wzór próbowała dobrać kolory a po skończonej zabawie zjadała eksponat (co mnie akurat cieszyło, bo Olisia to mały niejadek)


W tej książeczce tak jak i w poprzednich również są zabawne 4 wersowe wierszyki i przyznam, że przy czytaniu niektórych uśmiałam się gdyż są zabawne.

"Wiśnie to gorsze są czereśnie.
Wygląd, nie powiem, ładny mają,
lecz gdy się wiśnie zje zbyt wcześnie,
to bardzo buzię wykrzywiają."


Ogólnie daje książeczka ocenę 10/10 gdyż dostarczają dziecku i jak i dorosłym wiele zabawy i nauki,a dopełnieniem są piękne kolorowe ilustrację.
Dlatego pragnę podziękować Pani Izie za przesłanie nam ich i możliwość poznania wielkiego talentu autorki. Chętnie sięgniemy z Oliwką po inne książeczki Pani Izy.


A czy wy Kochani znacie te, bądź inne książeczki Izy Skabek? Przypadły Wam do gustu? Będzie nam miło jeśli podzielicie się swoimi spostrzeżeniami. 

Buziaki/Kasia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siostry Dają Radę , Blogger