środa, 13 stycznia 2016

"W najciemniejszym kącie" - Elizabeth Haynes

Witajcie :)
Dziś zapraszam Was na recenzję książki od której nie mogłam oderwać wzroku. 

Catherine Bailey jest singielką wystarczająco długo, by na pierwszy rzut oka rozpoznać smakowity kąsek. Lee – wspaniały, charyzmatyczny i spontaniczny – wydaje się mężczyzną idealnym. Znajomi Catherine, którzy po kolei ulegają jego urokowi, również podzielają tę opinię.
Wkrótce jednak Lee ujawnia swoje prawdziwe oblicze, a miejsce czułości i namiętnego seksu zajmuje chorobliwa zazdrość. Choć nieprzewidywalność mężczyzny i jego bezwzględne dążenie do sprawowania kontroli zaczynają przerażać Catherine, nikt nie traktuje poważnie jej obaw. Zdesperowana dziewczyna, coraz bardziej odizolowana, uwięziona w najciemniejszym kącie własnego świata, drobiazgowo obmyśla plan ucieczki...


„W najciemniejszym kącie” to niezapomniany thriller psychologiczny, który zachwyca misternie skonstruowaną intrygą i mistrzowskim budowaniem napięcia. Książka przedstawia wiarygodny obraz chorobliwej obsesji, który na długo pozostaje w pamięci czytelnika. 

Autorka w cudowny sposób przedstawia nam fabułę książki, a mianowicie przedstawia nam przemiennie wydarzenia z 2003 roku i następnie z 2007 roku.  

Na samym początku w roku 2007 poznajemy Catherine jako wrak człowieka, obsesyjnie sprawdzającą czy w mieszkaniu, po jej powrocie, wszystko znajduje się na swoim miejscu. W jej życiu gości, strach, panika, samotność i zaawansowane stadium zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, uniemożliwiających jej normalne funkcjonowanie.

Natomiast w roku 2003 bohaterka książki, to zabawna młoda dziewczyna, lubiąca się bawić, otaczająca się gronem przyjaciół, nie stroni od alkoholu, zna swoją wartość, korzysta ze swojej kobiecości. W raz z przyjaciółkami tworzą silną więź, zwierzają się sobie prawie ze wszystkiego. Każda z nich poszukuje swojego ideału faceta. 
"Czy on nie jest wszystkim, czego zawsze pragnęłyśmy? (...) Masz pojęcie, jakie to niesamowite? Znaleźć takiego faceta?" 
Pewnego dnia Catherine poznaje swój "ideał faceta". 

Wielu z nas często uważa, że jeśli facet choć raz podniesie rękę na kobietę, ta powinna natychmiast od niego odejść. Tak również sądziła Catherine. Przynajmniej dopóki nie poznała Lee. Jak jednak wyrwać się z koszmaru, gdy wszyscy bliscy wierzą jemu, a nie tobie? 
Ta książka naprawdę wciąga! Trzyma w napięciu aż do końca. Opis wydarzeń z czasu kiedy Lee odmienił, bezpowrotnie życie Catherine, niemal do ostatnich stron pozostaje w sekrecie. " W najciemniejszym kącie" to książka niezwykle przejmująca jak i przerażająca. 
A zakończenie tej historii jest poruszające.  
Jeżeli jesteście ciekawi, jak z radosnej kobiety, można zmienić się w obsesyjnie przerażoną istotę, to musicie sięgnąć po tą książkę.
Dlaczego kiedyś dusza towarzystwa, staje się nagle samotną w innym mieście?
A może chcielibyście się dowiedzieć, co się stanie, kiedy osoba którą kochamy z premedytacją niszczy nasze życie?
Jeśli odpowiedź brzmi: tak, to wiecie co robić :) 

Myślę, że ta książka na bardzo długo pozostanie w mojej pamięci.
Polecam Wam ją, warto poświęcić czas na jej przeczytania.
Pozdrawiam Justyna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siostry Dają Radę , Blogger