sobota, 18 października 2014

Zabawkowa sobota!!!

Dziś sobota więc pewnie większość z Was nie pracuje i dzisiejszy dzień zamierza spędzić ze swoimi dziećmi. Dlatego chciałabym Wam przedstawić recenzję ulubionych zabawek edukacyjnych mojej Oliwii. Zapraszam do wyrażenia o nich Waszych opinii. A jakie zabawki Wasze dzieciaczki uwielbiają?

Na początek Biedroneczka Haneczka firmy Smily Play, mięciutka zabawka z interaktywnym słoneczkiem na brzuszku. Gdy Oliwcia ją dostała od razu pokochała swoją biedroneczkę. Moim zdaniem bardzo przytulna zabawka, melodie nie za głośne i bardzo przyjemne, interesującym elementem są szeleszczące skrzydełka oraz świecący nosek, które od razu zwracają uwagę dziecka. Wszystkie melodie uruchamiane są za pomocą sensorów umieszczonych w łapkach. Biedroneczka uczy cyferek, literek oraz pór dnia i czynności z nimi związanych dlatego i starsze dzieci będą chętnie po nią sięgać. Jedyną wada jest to że mogłaby mieć więcej funkcji, ale ogólnie jest to świetną Przytulanką dla każdego malucha.

Teraz pod lupę bierzemy Słonia firmy Fisher Price. Kolorowa, stabilna i świetnie wykonana zabawka. W zestawie posiada 4 klocki sensoryczne, my mamy niedźwiedzia, małpkę, aligatora i hipopotama. Kiedy dziecko wrzuca klocki do odpowiedniego otworu słonik wydaję cyrkowe dźwięki, można również je umieścić na grzbiecie słonia wtedy podczas przemieszczania się zabawki one podskakują. Zaletą jest regulacja głośności cyrkowych melodyjek, bądź całkowite ich wyłączenie. Jednak moja córeczka najbardziej lubi ciągać słonika za sznurek, mimo iż jest dość ciężki lekko się prowadzi. Moim zdaniem ta zabawka sprawi dużo radości każdemu dziecku, uczy, rozwija zmysły, ma przyjemne dla ucha melodyjki a przede wszystkim jest bardzo wytrzymały, nawet tak szalone dziecko jak moja Olisia nie jest w stanie go zniszczyć. J

Jako trzeci w naszym rankingu zaklasyfikował się Ślimak Smakosz Klocków firmy Fisher Price. Jest to kolorowa, edukacyjna zabawka, w zestawie znajduję się 10 klocków, które można wrzucać w otwory o odpowiednich kształtach, bądź budować z nich wierze. Ślimak posiada melodyjkę która uruchamia się gdy naciśniemy na jego czułki, osobiście mnie drażni ta muzyka bo jest głośna i cały czas ta sama, aby ja wyłączyć trzeba wyjąc baterie. Jednak mojej córeczce nie przeszkadza fakt, że ślimak nie gra ona i tak uwielbia się nim bawić, wrzuca do jego skorupy nie tylko klocki ale inne małe zabawki (klapa od skorupy dość łatwo się otwiera i to sprawia jej najwięcej radości). Jest lekki, dzięki czemu dziecko z łatwością go podniesie.  

Na koniec przedstawiam Wam Żółwia firmy PLAYGRO. Pluszowa maskotka z opcją delikatnej lampki która mieni się kilkoma spokojnymi kolorami oraz wydaje spokojne dźwięki po naciśnięciu przycisków sensorycznych znajdujących się na łapkach zabawki. Melodie są ciche i spokojne dźwięki czemu żółwik może pomóc nam w usypianiu dziecka, Oliwcia bardzo lubi przy nim zasypiać. Na spodzie maskotki znajdują się przyciski którymi można uruchomić długie melodyki, krótki bądź całkowicie je wyłączyć i wtedy żółwik może służyć do przytulania tak jak zazwyczaj robi to moja córeczka. Uwielbia również pukać w brzuszek żółwika gdzie znajdują się rybki, które podczas pukania bądź potrząśnięcia maskotką ruszają się. Była to jedna z pierwszych zabawek Oliwki którą do tej pory chętnie się bawi.


Następnym razem przedstawię Wam inne ulubione zabawki mojej małej księżniczki J
Kasia 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Siostry Dają Radę , Blogger